531 107 700

Manchester

Manchester Anglia

Tanie Przewozy Autokarowe do Wielkiej Brytanii

voyager euroticket

Manchester położone jest w północnej części Wielkiej Brytanii, nad rzeką Irwell, u podnóża gór Pennińskich, w hrabstwie Greater Manchester. Jest największym ośrodkiem przemysłowym w Anglii, a także ośrodkiem kulturalnym i naukowym. Dla wielbicieli sportu, miasto zapewne kojarzy się z takimi klubami jak np Manchester United. Znajdują się tu trzy dworce kolejowe, pozwalające na połączenia do innych miast Anglii – Oxford Road, Picadilly oraz Victoria. W mieście mamy również do dyspozycji port lotniczy, co zdecydowanie ułatwia turystom podróż.

Wśród zabytków turyści powinni w swojej podróży uwzględnić takie miejsca jak na przykład Beetham Tower, będący najwyższym wieżowcem w mieście, czy gotycki ratusz lub katedrę z XV wieku. Spacerując po mieście da się zauważyć mnóstwo budynków w stylu wiktoriańskim i georgiańskim, co potęguje tylko poczucie uroku tego miejsca. Dla wszystkich miłośników sztuki polecane są przede wszystkim liczne muzea i galeria jak: Gallery of English Costume, People’s History Museum, czy Museum of Science and Industry.

Połączenia autokarowe do z większości polskich miast do Manchester są wykonywany przez autobusy i autokary takich przewoźników jak Sindbad, Polonia Transport, czy Eurobus Eurolines. Przewozy do Wielkiej Brytanii są wykonywane systematycznie przez siedem dni w tygodniu. Dodatkowe informacje o dokładnych rozkładach jazdy, cenach i terminach wyjazdu powyższych i innych przewoźników znaleźć można w powyższych wyszukiwarkach, wpisując odpowiednie zapytania.

Autokary do Manchester