531 107 700

Brighton

Brighton Anglia

Tanie Przewozy Autokarowe do Wielkiej Brytanii

voyager euroticket

Brighton położone jest w południowo wschodniej części Wielkie Brytanii, w hrabstwie East Sussex. Stanowi bardzo ważny ośrodek zarówno pod kątem przemysłowym, ale także kulturalnym i naukowym. Sieć komunikacji miejskiej i kolejowej łączy to ze stolicą Anglii – Londynem, dzięki czemu w jeden dzień można wyjechać z miasta i zwiedzić centrum Wielkiej Brytanii wraz z jej wszystkimi zabytkami i klimatycznymi miejscami. W mieście funkcjonuje również kolejka wąskotorowa oraz kolejka elektryczna Volks’s Electric Travel.

Brighton jest stosunkowo młodym miastem, ale posiada kilka miejsc, które dla miłośników zabytków i interesującej architektury będą na pewno dobrym miejscem na podróżniczej mapie po Anglii. Z przełomu XVIII i XIX wieku pochodzi Royal Pavilon. Został on zbudowany na polecenie Jerzego IV Hanowerskiego. Znajduje się on w centrum miasta i stanowi wizytówkę tego miejsca. Inne miejsca warte obejrzenia to Fontanna Królowej Victorii, czy zabytkowa Wieża Zegarowa.

Połączenia autokarowe do z większości polskich miast do Brighton są wykonywany przez autobusy i autokary takich przewoźników jak Sindbad, Polonia Transport, czy Eurobus Eurolines. Przewozy do Wielkiej Brytanii są wykonywane systematycznie przez siedem dni w tygodniu. Dodatkowe informacje o dokładnych rozkładach jazdy, cenach i terminach wyjazdu powyższych i innych przewoźników znaleźć można w powyższych wyszukiwarkach, wpisując odpowiednie zapytania.

Autokary do Brighton

Przykładowe połączenia autobusowe (Sindbad, Interbus, Polonia Transport, Eurobus Eurolines) z Polski do Brighton:

– Biała Podlaska, Siedlce, Warszawa, Łowicz, Łódź, Koło, Konin, Poznań, Świebodzin, Słubice, Dover, Maidstone, Brighton, Portsmouth, Southampton, Bournemouth.

– Białystok, Łomża, Ostrołeka, Ciechanów, Płock, Włocławek, Toruń, Inowrocław, Gniezno, Słubice, Dover, Maidstone, Brighton, Portsmouth, Southampton, Bournemouth.

– Sanok, Krosno, Jasło, Biecz, Gorlice, Grybów, Nowy Sącz, Limanowa, Mszana Dolna, Myślenice, Słubice, Dover, Maidstone, Brighton, Portsmouth, Southampton, Bournemouth.

– Suwałki, Augustów, Ełk, Giżycko, Kętrzyn, Mrągowo, Biskupiec, Słubice, Dover, Maidstone, Brighton, Portsmouth, Southampton, Bournemouth.

– Warszawa, Łowicz, Łódź, Koło, Konin, Poznań, Świebodzin, Słubice, Dover, Maidstone, Brighton, Portsmouth, Southampton, Bournemouth.