531 107 700

Carlisle

Carlisle Anglia

Tanie Przewozy Autokarowe do Wielkiej Brytanii

voyager euroticket

Carlisle leży w pięknej krainie jezior i wybrzeży, miasto w Wielkiej Brytanii (Anglia) w hrabstwie Kumbria, nad rzeką Eden. Zwiedzający tę piękną część Anglii podróżują dzięki przewozom Polska- Anglia. Piękna otwarta linia brzegowa nęci wieloma atrakcjami: klasztor Funess Abbey i brama wjazdowa do klasztoru. Znajduje się niedaleko miasta niesamowity rezerwat przyrody na Isle of Walney, można tutaj oglądać piękne storczyki, ropuchy, ptaki i błotniaki. Kochający przyrodę z chęcią wypoczywają w tych wspaniałych okolicznościach. Turyści z Europy w tym Polacy wybierają autobusy Polska-Anglia. To łatwy i szybki środek lokomocji. Miasto leży około 11 kilometrów na południe od granicy ze Szkocją. Zachęca to tym bardziej do odwiedzenia tego regionu. Polacy chętnie kupują bilety Carlisle przez internet dzięki temu oszczędzają swój cenny czas, a dodatkowo są one w bardzo niskich cenach.

W styczniu 2005 roku miasto nawiedziła ogromna powódź. Rzeki Eden, Caldew oraz Petteril wylały z brzegów. Podtopionych zostało 1.7 tys. domów, ale miasto podniosło się na nogi i znów zachwyca turystów swoim urokiem. Carlisle posiada zamek w surowym klimacie oraz małą normańską katedrę. Chlubi się jednym z ważniejszych węzłów kolejowych.

Stacja Carlisle Citadel używana jest przez siedem różnych firm. Miasto dysponuje połączeniami kolejowymi m.in. z: Leeds, Newcastle i Glasgow. W mieście znajduje się kilka parków biznesowych i przemysłowych. Miastem przemysłowym stało się na przełomie wieków XIX i XX. Powstało tutaj wiele zakładów produkujących tekstylia, żywność oraz warsztaty inżynieryjne. W późniejszych latach założono wiele innych firm. Z tych najbardziej znanych – swoją siedzibę ma tam przedsiębiorstwo transportowe Eddie Stobart Ltd. zatrudnia kilkaset osób w mieście. Mieszkańcy chętnie przyjmuje zwiedzających, można skorzystać z szerokiej oferty hoteli, hoteli oraz pensjonatów. Ceny za noc rozpoczynają się już od kilkunastu funtów, w zależności od rodzaju zakwaterowania. Przewoźnicy Polska-Anglia są profesjonalistami, i zawsze mogą doradzić oraz pomóc gdy jest taka potrzeba. Maja przewagę nad innymi środkami transportu ponieważ wyruszają kilka razy w tygodniu z największych miast Polski. Bilety Carlisle oferują tacy przewoźnicy jak: Eurobus- Eurolines Polska, Sindbad, Polonia Transport, Sindbad- Interbus.

bilety carlisle

Przykładowe połączenia autokarowe do Carlisle:

– Łódź, Koło, Konin, Września, Poznań, Świebodzin, Berlin, Dover, Maidstone, Londyn, dla połączeń z poza Londynu przesiadka do autokaru National Express, Carlisle

– Kraków, Berlin, Dover, Maidstone, London, Carlisle

– Jasło, Biecz, Gorlice, Grybów, Nowy Sącz, Brzesko, Chrzanów, przesiadka w Gliwicach, Berlin, Dover, Maidstone, London, Carlisle

– Ełk, Giżycko, Kętrzyn, Mrągowo, Biskupiec, Słubice, Dover, Maidstone, Preston, Lancaster, Carlisle

– Chełm, Lublin, Puławy, Radom, Słubice, Dover, Maidstone, Preston, Lancaster, Carlisle